Sınava Yönelik İngilizce

En hızlı ingilizce kursuna hoşgeldiniz.

Deren Koray Group bünyesinde ingilizce kursu veren English Life, 5 kıta, 27 dünya ülkesi, 400’den fazla dünya okulunun tercihi Londra merkezli 4 kat hızlı Orijinal Callan Method İngilizce eğitimi yanında, seçkin eğitim kadrosuyla IELTS ve TOEFL eğitimlerini kendi merkezinde vermektedir.

IELTS ve TOEFL eğitimlerine ilave olarak, üstün teknik ve stratejilerle kamu kurum ve çalışanların YDS engelini aşmaya yönelik özel programlar uygulamaktadır.

İngilizce iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik kurslar ile farklı bir çizgide eğitim veren ingilizce kursumuz özellikle akademik çevrelerce tavsiye edilmektedir.

İngilizce Hazırlık Atlama Kursu

Hazırlık Atlama Kurs programı, üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından bir yıl hazırlık okumak istemeyen İngilizce temeli iyi ancak sınav teknikleri ile ilgili bilgiye ihtiyacı olan öğrencilerin genellikle Eylül ayı içinde yapılan sınavlarda başarılı olup 1. sınıftan eğitime başlamalarını sağlar.

İngilizce Hazırlık Atlama Kurs programına aynı zamanda bir yıl hazırlık okuduğu halde başarılı olamayan ve bir sınav hakkı daha olan öğrenciler de katılabilirler.

İngilizce Hazırlık Atlama Eğitimi genellikle 4 haftalık yoğun bir program olarak verilir. Kaynaklarımıza ek olarak, ingilizce kursumuzda mevcut olan, bir çok üniversitenin sınav örnekleri de kullanılmaktadır.

İngilizce Hazırlık Atlama Kursu için English Life sizlerle.

Toefl Kursu TOEFL (Test of English as a Foreign Language) :

Ana dili İngilizce olmayan kişilerin, İngilizce seviyelerini ölçen, uluslar arası geçerliliği olan bir sınavdır. Merkezi New Jersey’de bulunan ETS tarafından dünyanın birçok yerinde, eş zamanlı olarak yapılır.

TOEFL dünyada ve ülkemizde eğitim kurumlarında, bir çok kurum ve kuruluşlarda İngilizce Yeterlilik Belgesi olarak kullanılmaktadır. Computer-based bir sınavdır. Türkiye’de 85 ve üzeri, Amerika’da 90-95 üzeri puan kabul edilmektedir. Konuşma, okuma, yazma ve dinleme olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır.

Programa en az Intermediate ve üstü seviyede olanlar katılabilirler. Deneyimli Yabancı Öğretmenlerimiz ile toplam 96 ders saati eğitim verilir.
Standart programda 16 hafta / haftada 6 ders saati
Yoğun programda 8 hafta / haftada 12 ders saati

Not: Eğer İngilizceniz Advanced seviyesinde ise 20 saatlik sınav stratejisi ağırlıklı birebir programlarımızdan faydalanabilirsiniz.

TOEFL Kursu için en hızlı ve güvenilir adres English Life’tır.

IELTS (International English Language Testing System)

IELTS Yeni Zelenda, Kanada, Avustralya, İngiltere ve Amerika ülkelerindeki birçok üniversitede eğitim alabilmeniz için gerekli bir sınavdır. Hatta İngiltere’de TOEFL yerine kullanılmaktadır.

IELTS sınavı Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’de uygulanır ancak başvuru işlemleri British Council İstanbul ofisinden yapılmaktadır.

IELTS sınavı, Academic ve General Training olmak üzere iki modül seçeneğine sahiptir. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme bölümlerinden oluşmaktadır. Sınav 2 saat 45 dakika sürer. Sonucu 2 yıl geçerlidir. Türkiye’de kabul edilen geçerli not 6.5 ; diğer ülkelerde 7’dir.

Programa en az Intermediate ve üstü seviyede olanlar katılabilirler. Deneyimli Yabancı Öğretmenlerimiz ile toplam 96 ders saati eğitim verilir.

Standart programda 16 hafta / haftada 6 ders saati
Yoğun programda 8 hafta / haftada 12 ders saati

Advanced düzeydeyseniz 20 saatlik birebir sınav stratejileri paketimizden yararlanabilirsiniz.
IELTS sınavı için en hızlı ve güvenilir adres English Life’tır, bize uğramadan karar vermeyiniz.

YDS (Yabancı Dil Sınavı)

İçeriği ve zorlu yapısı olan bu sınav günümüzde çoğu kişinin korkulu rüyası olarak kabul görmekte ve adayın karşısında adeta aşılması zor bir engel olarak çıkmaktadır. Öyle ki adaylar artık sınavın ismine bile irite olmakta ve bu sorun psikolojik sorunlara kadar ileri gitmektedir. ENGLISH LIFE olarak bizler adaylarımızı sadece YDS konusunda eğitmekle kalmıyor, onlara birebir danışmanlık sağlıyoruz. Çünkü YDS engeli sadece bilgi ile değil, bireysel destekle aşılmaktadır. YDS’nin yazık ki bir çözümü ya da bir metodu yoktur. YDS için iyi bir İngilizce temeli ve gramer yapısı gereklidir. Pek çok uluslararası sınavın aksine YDS’de adayın konuşma becerisini ölçen bir mekanızma da yoktur. Türkiye’nin gramer sistemine dayalı bir eğitim sistemi içinde bu durum adaylar için aslında bir avantajdır ama genel konseptte resme baktığınızda bizde büyük dezavantajdır. Öyle ki uzun yıllar gramer yüklü eğitim almış ve YDS’den hatırı sayılır bir skor sahibi olan adayların dahi kendilerini İngilizce ifade etmekten sıkıntı duyduklarına çoğu kez şahit oluyoruz. Neyse ki ÖSYM bu eksikliği fark etmiş olacak ki 2015 yılından itibaren YDS, dünya eğitim devi PEARSON tarafından altyapısı hazırlanan uluslararası bir sistemde adaylara sunulacak. Dolayısı ile klasik gramer bilgisi artık konuşma becerileri ile süslenecek ve YDS belki de hak ettiği uluslararası konuma kavuşacak. Klasik sistemlerin yavaş yavaş yerini konuşma becerilerine bıraktığı günümüzde yeni nesil YDS’ye, önemli gramer bilgilerinin İngilizce konuşma teknikleri ile verildiği Callan Method ile hazırlananlar, rakiplerinin bir değil iki adım önünde yarışa başlıyor. Çözüm ortağımız değerli kitap yazarı Sayın Nejat Alperen’in de deyimiyle tamamen zengin İngilizce kelime bilgisi gerektiren bu sınava 2450 ve 4000 kelime haznesi ile sizleri yetiştiriyor, yeni nesil YDS sınavına sizleri bugünden hazırlıyoruz.
YDS’nin ne işe yaradığı ya da hangi amaca hizmet ettiğini sizlere uzun uzun açıklamayacağız ancak bilmeniz gereken çok önemli noktalara burada kısaca temas etmek isteriz. Biz ENGLISH LIFE olarak adaylarımızın bu sınava moral olarak güçlü ve tam motive olmuş bir şekilde girmelerini arzu ederiz. Birinci ve en önemli kural budur. İngilizce bilgisinin yanında belli taktik ve becerilere de sahip olmanız çok önemlidir. Örneğin çok iyi bildiğiniz sorulardan başlamak, E şıkkının istatistiksel olarak daha az var olduğunu bilmek ve kilit gramer noktalarına hakim olmak aklımıza gelen ilk noktalar.
Nedir bu kilit gramer noktaları? Sizi uzun paragrafları okumalardan, yorumlamalardan, anlamaya çalışmalardan kurtaracak, sizlere inanılmaz avantaj ve zaman kazandıracak önemli gramer  noktalardır. İngilizcenin şifreleri, İngilizcenin genetiğidir. Sizi rakiplerinizin önüne taşıyacak can simitleridir. YDS’nin gerçeğidir, ta kendisidir.

Örneğin,

“Superlative” arkasından “which” bağlacının değil “that” bağlacının geldiğini bilmek,
“Whether or not” kalıbının hiç bir zaman “if or not” olmayacağını bilmek,
“So” dan sonra hiç bir zaman modal’ın gelmeyeceğini bilmek,
“Remain” kelimesinin olumsuz bir manada olduğunu bilmek ve tamamen “however”i çağrıştırdığını akılda tutmak,
“that” bağlacının hiç bir zaman virgülden, preposition’dan (edat’dan) sonra kullanılmayacağını ama superlative yapılardan, all, everything, something, anything, nothing, none, little, few, much gibi kelime ve statülerden hemen sonra kullanılacağını bilmek..

İşte bunlar sınavdaki zaman bankasında bulunan en değerli sermayenizdir. Bu yatırımı yapmadığınız takdirde YDS’nin lügatınızda “Yeniden Deneme Sınavı” olarak kalması işten bile değildir.

ENGLISH LIFE olarak profesyonel eğitimciler ve seçkin danışmanlarla hizmet veriyor, sınav bariyerini hep birlikte bir ekip olarak aşmanızı sağlıyoruz.